poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2018-12-14 15:40:14
Zakończenie realizacji projektu "Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38"

Początkiem grudnia zakończyła się realizacja projektu Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38 dofinansowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
2018-11-13 18:12:50
Międzynarodowa konferencja naukowa upamiętniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy cieszyńskiego konwentu bonifratrów

13 października w refektarzu cieszyńskiego konwentu bonifratrów odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa upamietniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy konwentu i szpitala bonifratrów w Cieszynie oraz setną rocznicę służby bonifratrów w Polsce odrodzonej.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Liczenie i opisywanie

2009-07-21 12:18:11

      Jednym z najważniejszych założeń programu „Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego” jest inwentaryzowanie i katalogowanie zbiorów uczestniczących w nim podmiotów. W Archiwum i Bibliotece OO. Bonifratrów w Cieszynie do katalogowania przeznaczona 2 900 woluminów, spośród których 194 to starodruki, a 1 729 to książki dawne, a więc te wydane przed rokiem 1951. Działania te przeprowadzane są za pomocą programu MAK, z którego korzysta większość bibliotek w Polsce, w tym Biblioteka Narodowa, oraz pozostali partnerzy projektu. W chwili obecnej całość prac nad katalogowaniem wyżej wymienionej części zasobu została ukończona, trwają zaś działania mające na celu stworzenie katalogu książek nowych.
      Nie można zapomnieć o tworzeniu inwentarza zasobu archiwalnego. Dzięki współpracy z Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych w Warszawie zadanie to realizowane jest przy pomocy programu IZA, nieodpłatnie udostępnionego przez partnera. Tym samym Archiwum i Biblioteka OO. Bonifratrów jest jedną z niewielu w Polsce instytucji kościelnych, których zasób znajdzie się w ogólnopolskiej bazie danych archiwów państwach.Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij