poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2023-12-06 14:49:46
Zakończenie projektu "Konserwacja dwóch rękopisów oprawnych"

20 listopada bieżącego roku zakończyła sie realizacja kolejnego projektu konserwatorskiego realizowana z dofinansowaniem Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
2022-12-10 13:13:01
Zakończenie projektu "Konserwacja dwóch osiemnastowiecznych rękopisów oprawnych"

Końcem listopada zakończyła się realizacja kolejnego projektu konserwatorskiego dofinansowanego ze środków Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Nowy sprzęt

2009-07-21 12:16:41

      Dzięki realizacji projektu "Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego" możliwe było zakupienie dla Archiwum i Biblioteki OO. Bonifratrów w Cieszynie najnowocześniejszego sprzętu kontrolującego i utrzymującego stałe warunki klimatyczne w pomieszczeniach gdzie znajduje się księgozbiór oraz zasób archiwalny.
      We wrześniu 2007 roku zakupiono najnowocześniejszy, z dostępnych na rynku, nawilżacz Brune B-500. Urządzenie wyposażone jest również w lampę UV, dzięki czemu likwiduje się potencjalne drobnoustroje mogące przedostać się do środowiska pomieszczeń.
      W czerwcu 2008 roku dokonano zakupu dwóch osuszaczy, również marki Brune, oraz termohigrografu marki Luft.
      Wyżej wymienione urządzenia pozwalają na utrzymywanie stałej optymalnej temperatury oraz wilgotności w powietrzu, a co za tym idzie na takie przechowywanie księgozbioru, które pozwoli na utrzymanie go w dobrej kondycji dla następnych pokoleń.Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij