poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2018-12-14 15:40:14
Zakończenie realizacji projektu "Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38"

Początkiem grudnia zakończyła się realizacja projektu Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38 dofinansowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
2018-11-13 18:12:50
Międzynarodowa konferencja naukowa upamiętniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy cieszyńskiego konwentu bonifratrów

13 października w refektarzu cieszyńskiego konwentu bonifratrów odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa upamietniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy konwentu i szpitala bonifratrów w Cieszynie oraz setną rocznicę służby bonifratrów w Polsce odrodzonej.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Nowy sprzęt

2009-07-21 12:16:41

      Dzięki realizacji projektu "Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego" możliwe było zakupienie dla Archiwum i Biblioteki OO. Bonifratrów w Cieszynie najnowocześniejszego sprzętu kontrolującego i utrzymującego stałe warunki klimatyczne w pomieszczeniach gdzie znajduje się księgozbiór oraz zasób archiwalny.
      We wrześniu 2007 roku zakupiono najnowocześniejszy, z dostępnych na rynku, nawilżacz Brune B-500. Urządzenie wyposażone jest również w lampę UV, dzięki czemu likwiduje się potencjalne drobnoustroje mogące przedostać się do środowiska pomieszczeń.
      W czerwcu 2008 roku dokonano zakupu dwóch osuszaczy, również marki Brune, oraz termohigrografu marki Luft.
      Wyżej wymienione urządzenia pozwalają na utrzymywanie stałej optymalnej temperatury oraz wilgotności w powietrzu, a co za tym idzie na takie przechowywanie księgozbioru, które pozwoli na utrzymanie go w dobrej kondycji dla następnych pokoleń.Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij