poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2017-07-19 11:14:11
Realizacja projektu AKBC 24, Capitel-Buch

Opracowanie historyczne materiałów źródłowych dotyczących konwentu  i szpitala bonifratrów w Cieszynie w okresie I wojny światowej zawartych w księdze kapitulnej (AKBC 24, Capitel-Buch) oraz ich publikacja w postaci tradycyjnej oraz elektronicznej.

więcej
2017-07-19 11:17:00
Cieszyńska Noc Muzeów 2017

Podobnie jak w latach poprzednich Konwent Zakonu Bonifratrów w Cieszynie uczestniczył w kolejnej edycji Cieszyńskiej Nocy Muzeów.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Nowy sprzęt

2009-07-21 12:16:41

      Dzięki realizacji projektu "Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego" możliwe było zakupienie dla Archiwum i Biblioteki OO. Bonifratrów w Cieszynie najnowocześniejszego sprzętu kontrolującego i utrzymującego stałe warunki klimatyczne w pomieszczeniach gdzie znajduje się księgozbiór oraz zasób archiwalny.
      We wrześniu 2007 roku zakupiono najnowocześniejszy, z dostępnych na rynku, nawilżacz Brune B-500. Urządzenie wyposażone jest również w lampę UV, dzięki czemu likwiduje się potencjalne drobnoustroje mogące przedostać się do środowiska pomieszczeń.
      W czerwcu 2008 roku dokonano zakupu dwóch osuszaczy, również marki Brune, oraz termohigrografu marki Luft.
      Wyżej wymienione urządzenia pozwalają na utrzymywanie stałej optymalnej temperatury oraz wilgotności w powietrzu, a co za tym idzie na takie przechowywanie księgozbioru, które pozwoli na utrzymanie go w dobrej kondycji dla następnych pokoleń.Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij