poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2018-07-04 08:29:31
Liczne odwiedziny archiwum w czasie nocy muzeów

Po raz kolejny w czasie Cieszyńskiej Nocy Muzeów archiwum klasztorne oraz inne atrakcje przygotowane przez braci przyciągnęły ponad 200 osób!

więcej
2018-02-13 08:36:48
Dofinansowanie Zarządu Powiatu Cieszyńskiego dla dwóch projektów naukowych

9 lutego Konwent Zakonu Bonifratrów w Cieszynie otrzymał od Zarządu Powiatu Cieszyńskiego dofinansowanie na realizację dwóch projektów naukowych.

 

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Zakup mebli bibliotecznych

2009-07-21 12:14:20

      Z uwagi na konieczność przeniesienia zbiorów do wyremontowanych pomieszczeń, a także ich rozgęszczenia (zdarzało się, iż na jednej półce stały aż trzy rzędy książek), zdecydowano się na zamówienie całkowicie nowych, aczkolwiek stylem nawiązujących do przełomu osiemnastego i dziewiętnastego, regałów bibliotecznych. Całość kosztów związanych z wyposażeniem wnętrz bibliotecznych zamknęła się w kwocie przekraczającej 80 tysięcy złotych. Materiały oraz technologie wykonania nowego wyposażenia są  w zdecydowanej większości zgodne z tym stosowanymi przed dwoma stuleciami. Tym samym oprócz odpowiednich warunków przechowywania zyskano wyposażenie doskonale wpasowujące się w zabytkowe wnętrze osiemnastowiecznej części budynku, w której znajduje się biblioteka.
      Nie bez znaczenia jest reprezentacyjny charakter, jakiego nabrały wnętrza biblioteczne po zakupie nowych mebli. W chwili obecnej, oprócz działalności naukowej, w pomieszczeniach biblioteki odbywając się ważny w życiu Konwentu i braci wydarzenia, takie jak definitoria, spotkania z zaproszonymi gośćmi, w tym z przybywającymi regularnie na wizytacje przedstawicielami kurii generalnej Zakonu Bonifratrów.



Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij