poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2018-12-14 15:40:14
Zakończenie realizacji projektu "Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38"

Początkiem grudnia zakończyła się realizacja projektu Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38 dofinansowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
2018-11-13 18:12:50
Międzynarodowa konferencja naukowa upamiętniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy cieszyńskiego konwentu bonifratrów

13 października w refektarzu cieszyńskiego konwentu bonifratrów odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa upamietniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy konwentu i szpitala bonifratrów w Cieszynie oraz setną rocznicę służby bonifratrów w Polsce odrodzonej.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Nowa pozycja w serii "Monumenta historica fratrorum misericordiarum tessinensis"

2018-08-28 08:51:49

     Dzięki realizacji drugiej części projektu "Opracowanie historyczne materiałów źródłowych dotyczących konwentu i szpitala bonifratrów w Cieszynie w okresie I wojny światowej zawartych w księdze kapitulnej (AKBC 24, Capitel-Buch) oraz ich publikacja w postaci tradycyjnej oraz elektronicznej 18 lipca ukazał się kolejny wolumin w serii "Monumenta historica fratrorum misericordiarum tessinensis". Wydawnictwo Konwent i szpital bonifratrów w Cieszynie w latach I wojny światowej (fragment księgi kapitulnej) jest edycją źródła powstałego w okresie wielkiej wojny.

     Łączne koszty realizacji projektu w roku bieżącym wyniosły 7 000,40 zł z czego 4 000 zł stanowiła dotacja Zarządu Powiatu Cieszyńskiego.

    Wydawnictwo można nieodpłatnie otrzymać w Archiwum i Bibliotece OO. Bonifratrów w Cieszynie. Wersja elektroniczna zostanie wkrótce umieszczona w zakładce Biblioteka cyfrowa.

    Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij