poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2023-12-06 14:49:46
Zakończenie projektu "Konserwacja dwóch rękopisów oprawnych"

20 listopada bieżącego roku zakończyła sie realizacja kolejnego projektu konserwatorskiego realizowana z dofinansowaniem Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
2022-12-10 13:13:01
Zakończenie projektu "Konserwacja dwóch osiemnastowiecznych rękopisów oprawnych"

Końcem listopada zakończyła się realizacja kolejnego projektu konserwatorskiego dofinansowanego ze środków Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Nowa pozycja w serii "Monumenta historica fratrorum misericordiarum tessinensis"

2018-08-28 08:51:49

     Dzięki realizacji drugiej części projektu "Opracowanie historyczne materiałów źródłowych dotyczących konwentu i szpitala bonifratrów w Cieszynie w okresie I wojny światowej zawartych w księdze kapitulnej (AKBC 24, Capitel-Buch) oraz ich publikacja w postaci tradycyjnej oraz elektronicznej 18 lipca ukazał się kolejny wolumin w serii "Monumenta historica fratrorum misericordiarum tessinensis". Wydawnictwo Konwent i szpital bonifratrów w Cieszynie w latach I wojny światowej (fragment księgi kapitulnej) jest edycją źródła powstałego w okresie wielkiej wojny.

     Łączne koszty realizacji projektu w roku bieżącym wyniosły 7 000,40 zł z czego 4 000 zł stanowiła dotacja Zarządu Powiatu Cieszyńskiego.

    Wydawnictwo można nieodpłatnie otrzymać w Archiwum i Bibliotece OO. Bonifratrów w Cieszynie. Wersja elektroniczna zostanie wkrótce umieszczona w zakładce Biblioteka cyfrowa.

    Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij