poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2023-12-06 14:49:46
Zakończenie projektu "Konserwacja dwóch rękopisów oprawnych"

20 listopada bieżącego roku zakończyła sie realizacja kolejnego projektu konserwatorskiego realizowana z dofinansowaniem Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
2022-12-10 13:13:01
Zakończenie projektu "Konserwacja dwóch osiemnastowiecznych rękopisów oprawnych"

Końcem listopada zakończyła się realizacja kolejnego projektu konserwatorskiego dofinansowanego ze środków Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Liczne odwiedziny archiwum w czasie nocy muzeów

2018-07-04 08:29:31

     W tym roku Cieszyńska Noc Muzeów odbyła sie po raz 11, zaś Konwent Zakonu Bonifratrów uczestniczył w niej po raz ósmy. Archiwum klasztorne przygotowało dla odwiedzających wystawę archiwaliów oraz prelekcję odnoszącą się do dziejów konwentu w Zebrzydowicach koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Bracia z kolei zorganizowali wystawę dawnych narzędzi medycznych, opowiadali o zaletach używania ziół w medycynie oraz oprowadzali po kościele.

     Po raz kolejny okazało się, że nasze propozycje spotkały się z dużym odezwem publiczności. Przybyło ponad 200 osób, które z zainteresowaniem zaliczały kolejne punkty programu.

     Chcielibyśmy podziękować za odpwiedziny oraz jednocześnie zaprosić na kolejną noc muzeów, która odbędzie się 24 maja przyszłego roku.

Maksymilian KuśkaTa strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij