poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2018-12-14 15:40:14
Zakończenie realizacji projektu "Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38"

Początkiem grudnia zakończyła się realizacja projektu Konserwacja trzech rękopisów oprawnych - ksiąg chorych sygn. AKBC 203 i AKBC 204 oraz księgi intencji mszalnych sygn. AKBC 38 dofinansowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

więcej
2018-11-13 18:12:50
Międzynarodowa konferencja naukowa upamiętniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy cieszyńskiego konwentu bonifratrów

13 października w refektarzu cieszyńskiego konwentu bonifratrów odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa upamietniająca 320 rocznicę rozpoczęcia budowy konwentu i szpitala bonifratrów w Cieszynie oraz setną rocznicę służby bonifratrów w Polsce odrodzonej.

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Liczne odwiedziny archiwum w czasie nocy muzeów

2018-07-04 08:29:31

     W tym roku Cieszyńska Noc Muzeów odbyła sie po raz 11, zaś Konwent Zakonu Bonifratrów uczestniczył w niej po raz ósmy. Archiwum klasztorne przygotowało dla odwiedzających wystawę archiwaliów oraz prelekcję odnoszącą się do dziejów konwentu w Zebrzydowicach koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Bracia z kolei zorganizowali wystawę dawnych narzędzi medycznych, opowiadali o zaletach używania ziół w medycynie oraz oprowadzali po kościele.

     Po raz kolejny okazało się, że nasze propozycje spotkały się z dużym odezwem publiczności. Przybyło ponad 200 osób, które z zainteresowaniem zaliczały kolejne punkty programu.

     Chcielibyśmy podziękować za odpwiedziny oraz jednocześnie zaprosić na kolejną noc muzeów, która odbędzie się 24 maja przyszłego roku.

Maksymilian KuśkaTa strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij