poleć znajomemu dodaj do ulubionych kontakt
2018-07-04 08:29:31
Liczne odwiedziny archiwum w czasie nocy muzeów

Po raz kolejny w czasie Cieszyńskiej Nocy Muzeów archiwum klasztorne oraz inne atrakcje przygotowane przez braci przyciągnęły ponad 200 osób!

więcej
2018-02-13 08:36:48
Dofinansowanie Zarządu Powiatu Cieszyńskiego dla dwóch projektów naukowych

9 lutego Konwent Zakonu Bonifratrów w Cieszynie otrzymał od Zarządu Powiatu Cieszyńskiego dofinansowanie na realizację dwóch projektów naukowych.

 

więcej
Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco informowani o nowosciach wydawniczych prosimy wpisac emaila poniżej.

e-mail:

Wyślij


Wpisz poniżej szukaną frazę


Szukaj


Multiwyszukiwarka

Liczne odwiedziny archiwum w czasie nocy muzeów

2018-07-04 08:29:31

     W tym roku Cieszyńska Noc Muzeów odbyła sie po raz 11, zaś Konwent Zakonu Bonifratrów uczestniczył w niej po raz ósmy. Archiwum klasztorne przygotowało dla odwiedzających wystawę archiwaliów oraz prelekcję odnoszącą się do dziejów konwentu w Zebrzydowicach koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Bracia z kolei zorganizowali wystawę dawnych narzędzi medycznych, opowiadali o zaletach używania ziół w medycynie oraz oprowadzali po kościele.

     Po raz kolejny okazało się, że nasze propozycje spotkały się z dużym odezwem publiczności. Przybyło ponad 200 osób, które z zainteresowaniem zaliczały kolejne punkty programu.

     Chcielibyśmy podziękować za odpwiedziny oraz jednocześnie zaprosić na kolejną noc muzeów, która odbędzie się 24 maja przyszłego roku.

Maksymilian KuśkaTa strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij